AddSecure wprowadza wideorejestrator RoadView Plus

AddSecure wprowadza RoadView Plus, innowacyjne rozwiązanie oparte na SI do wykrywania zmęczenia kierowcy.

Poprawa bezpieczeństwa drogowego i zapobieganie wypadkom to tylko niektóre korzyści płynące z nowego i innowacyjnego rozwiązania AddSecure do wykrywania zmęczenia kierowcy.

AddSecure, wiodący dostawca systemów IT do zarządzania flotą i transportem, ogłosił wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania teleinformatycznego opartego na sztucznej inteligencji, które umożliwia wykrywanie zmęczenia kierowcy przy użyciu technologii DMS (system monitorowania kierowcy) i ADAS (zaawansowany system wspomagania kierowcy). Rozwiązanie o nazwie RoadView Plus jest najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem na rynku do wykrywania zmęczenia kierowcy. Obiecuje rewolucję w zakresie bezpieczeństwa drogowego, pomagając operatorom floty monitorować zachowanie kierowców i zapobiegać wypadkom spowodowanym zmęczeniem lub rozproszeniem kierowcy.

RoadView Plus łączny technologie DMS i ADAS do monitorowania zachowania kierowcy i wykrywania oznak zmęczenia i rozproszenia uwagi. System wykorzystuje zaawansowane algorytmy do analizy danych kierowcy i wykrywania wzorców zmęczenia, takich jak ziewanie, skinienie głową czy opadanie głowy. Ostrzega również kierowców w czasie rzeczywistym, informując ich o konieczności zrobienia przerwy lub odpoczynku, co zapobiega wypadkom spowodowanym sennością za kierownicą.

RoadView Plus stanowi przełom w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego, ponieważ zmęczenie kierowcy jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych na całym świecie (odpowiedzialne za 20-30% zgonów na autostradach). Ponadto, rozwiązanie pomaga operatorom floty spełniać wymogi bezpieczeństwa stawiane przez kontrahentów, którzy coraz częściej wymagają monitorowania kierowców i podejmowania odpowiednich działań w celu zapobieżenia wypadkom.

Komentując wprowadzenie rozwiązania, Ulrika Allén, Wiceprezes ds. Produktu i Technologii Smart Transport w AddSecure, powiedziała: „Jesteśmy dumni z wprowadzenia RoadView Plus, naszego innowacyjnego rozwiązania opartego na SI. Ta nowatorska technologia, z najbardziej zaawansowanym algorytmem wykrywania zmęczenia kierowcy na rynku, pomoże operatorom floty zapewnić, że ich kierowcy są bezpieczni na drodze. Jesteśmy przekonani, że nasza najnowsza oferta rewolucjonizuje bezpieczeństwo drogowe i pomaga zapobiegać wypadkom spowodowanym np. sennością kierowcy.”

W skład RoadView Plus wchodzi kamera skierowana do przodu do nagrywania otoczenia, skaner podczerwieni, który służy do wykrywania zmęczenia lub rozproszenia uwagi kierowcy, oraz mały wewnętrzny moduł, który uruchamia alerty w kabinie. Cześcią systemu jest również platforma chmurowa, która umożliwia operatorom floty monitorowanie zachowania kierowców i otrzymywanie alertów w czasie rzeczywistym. W przypadku incydentu, kierownik lub operator firmy jest informowany o zdarzeniu za pomocą alertu. Zapisane wideo i dane mogą być wykorzystane do tworzenia rankingów kierowcy oraz do prowadzenia oceny i spersonalizowanego szkolenia po zdarzeniu. System może być dostosowany do konkretnych potrzeb operatorów floty i będzie uzupełnieniem obecnych rozwiązań „all -in-one” do zarządzania flotą i transportem oferowanym przez AddSecure. Najnowsza oferta firmy jest dowodem na jej zaangażowanie w innowacje i misję tworzenia bezpieczniejszego i bardziej połączonego świata.

Więcej o rozwiązaniu tutaj.