Home / DVS Progressive Safe System 2024

DVS Progressive Safe System 2024

Od 28 października 2024 roku w Londynie zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Ciężarówki o masie przekraczającej 12 ton będą musiały spełniać minimalny wymóg trzech gwiazdek w systemie oceny widoczności DVS. Tylko pojazdy, które spełnią te wymogi, będą mogły poruszać się po Londynie.

Zadbaj o zgodność z normą DVS Progressive Safe System 2024

Umów się na darmową prezentację!

System Bezpieczeństwa Zgodny ze Standardem Bezpośredniej Widoczności (DVS)

Od października 2024 roku wszystkie ciężarówki o masie powyżej 12 ton wjeżdżające do Londynu lub poruszające się po jego terenie muszą spełniać standardy bezpieczeństwa. Firma AddSecure oferuje rozwiązania w zakresie systemów bezpieczeństwa zgodne z DVS, które poprawiają widoczność niechronionych użytkowników dróg i pomagają spełnić wymagania bezpieczeństwa w Londynie.

Inteligentne wspomaganie kierowcy - Monitoring martwego pola z AI

Nowy System Bezpieczeństwa Progresywnego integruje kamery oparte na sztucznej inteligencji, eliminując martwe pola z przodu i z boku pojazdu. Kamery są w stanie odróżnić pieszych i inne pojazdy od elementów otoczenia, takich jak krawężniki czy zaparkowane auta.

Wizualne i dźwiękowe sygnały ostrzegawcze dla kierowcy i pieszych

System dostarcza zarówno wizualne, jak i dźwiękowe sygnały alarmowe w kabinie kierowcy, jeśli w martwej strefie znajduje się osoba kierująca się w stronę pojazdu. Ponadto pojazd jest wyposażony w monitor, który rozszerza pole widzenia kierowcy. Sygnały dźwiękowe ostrzegają również pieszych i inne osoby na drodze o planowanych manewrach pojazdu.

Kogo dotyczy Standard Bezpośredniej Widoczności (DVS)?

Standard Bezpośredniej Widoczności nakłada na pojazdy o masie powyżej 12 ton obowiązek uzyskania zezwolenia bezpieczeństwa. Nieuzyskanie zezwolenia lub naruszenie jego warunków może skutkować wystawieniem wezwania do uiszczenia opłaty karnej (PCN) w wysokości 550 GBP. Od października 2024 r. standard bezpieczeństwa zostanie podniesiony do minimum trzech gwiazdek.

Więcej informacji na stronie Transport for London
Zadbaj o zgodność z normą DVS Progressive Safe System 2024

Nowe zasady zaczną obowiązywać 28 października 2024 roku. Warto przygotować się już teraz i wyposażyć swoje ciężarówki w system spełniający wymagania DVS.

Umów się na darmową prezentację!