Zarządzaj flotą pojazdów i transportem w trudnych warunkach

Jak zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i pojazdom w trudnych warunkach pogodowych?

Podczas złych warunków pogodowych, w tym oblodzenia dróg zimą i wysokich temperatur latem, w niektórych przypadkach można zrezygnować z dojazdu do pracy. Wiele branż, w tym branża transportowa, musi realizować swoje zlecenia niezależnie od pogody. Poniżej kilka wskazówek dla operatorów flot pojazdów zapewniających bezpieczeństwo kierowcom i pojazdom:

1. Skorzystaj z sytemu zarządzania flotą i transportem, aby uniknąć opóźnień

Spowolnienia na drogach spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi mają wpływ na wydłużający się czas dostawy. Zainstalowanie systemu zarządzania transportem może pomóc w nawigacji floty podczas zleceń i uniknąć opóźnień. Dzięki technologii zdalnej systemy zarządzania flotą i transportem mogą aktualizować podróż kierowcy w czasie rzeczywistym i pomagać w dotarciu do celu na czas.

2. Zadbaj o bezpieczeństwo pracowników dzięki monitorowaniu GPS pojazdu

Monitorowanie pojazdów zapewnia operatorom pełny przegląd floty, niezależnie od tego, gdzie się znajduje każdy z pojazdów. System monitorowania pojazdów zapewnia zarówno kierowcom, jak i operatorom floty bezpieczeństwo przez cały rok. Monitoring GPS pojazdów  pozwala stale monitorować całą flotę w czasie rzeczywistym bezpośrednio w chmurowej aplikacji.

3. Wykorzystaj technologię sztucznej inteligencji w zarządzaniu flotą

Aby poprawić bezpieczeństwo kierowców, operatorzy flot mogą korzystać z technologii sztucznej inteligencji w swoim procesie zarządzania. Czujniki kamer wykorzystujące sztuczną inteligencję zostały opracowane w celu wykrywania kolizji i dostarczania operatorom flot zdalnych aktualizacji w czasie rzeczywistym. Dzięki specjalnym algorytmom wizyjnym kamery monitorują drogę jazdy i wysyłają kierowcom ostrzeżenia o potencjalnym ryzyku. Jeśli wypadek zdarzy się w odległej lokalizacji od bazy, system może wysłać alert do operatora floty, który ma możliwość odpowiedniej reakcji. Wideorejestratory zostały opracowane tak, aby sprostać potrzebom każdego rodzaju floty, niezależnie od jej wielkości czy typu.

4. Przygotuj się na lato dzięki monitorowaniu temperatury

Latem upały stawiają przed operatorami floty samochodowej duże wyzwania, szczególnie te związane z transportem żywności lub medycznym. Specjalne rozwiązania zapewniają utrzymanie odpowiedniej temperatury towarów przez cały czas trwania podróży, ostrzegając kierowcę i operatora o wszelkich nieprawidłowościach.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych inteligentnych rozwiązaniach transportowych, kliknij tutaj.