Home / Customer Cases / LS Intertank | „Żadne rozwiązanie nie jest w stanie zapewnić nam takiej kontroli”

Wdrożenie systemu do kontroli paliwa.

LS Intertank Aps to jedna z czołowych firm transportowych w Danii, która świadcząc swoje usługi jest łącznikiem pomiędzy Skandynawią, a Europą Środkową.

Klient: LS Intertank ApS

  • Kraj: Dania
  • Rozmiar floty: 100 pojazdów
  • Branża: Transport międzynarodowy
  • Obszar działania: Skandynawia i Europa Środkowa
  • Korzysta z systemu AddSecure: od 2013 r.

Analiza przypadku

LS Intertank Aps to jedna z czołowych firm transportowych w Danii, która świadcząc swoje usługi jest łącznikiem pomiędzy Skandynawią, a Europą Środkową.

Biorąc pod uwagę rozmiar użytkowanej floty, miesięczny koszt paliwa był liczony w milionach duńskich koron i stanowił niemal 30% wszystkich wydatków przedsiębiorstwa. Tak duża skala wydatków, przy relatywnie niskim stopniu kontroli stworzyła olbrzymią przestrzeń do optymalizacji obszaru. Do momentu wdrożenia spalanie było monitorowane jedynie poprzez porównanie danych z CAN z fakturami, przez co wyniki często były niedokładne.

Obietnica AddSecure o kontroli każdego aspektu paliwowego z dokładnością do 1.5% objętości zbiornika w warunkach terenowych przekonała Zarząd LS Intertank do podjęcia testów. Już po kilku miesiącach okazało się, że inwestycja szybko się zwróci, gdyż system zaczął regularnie wykrywać niewielkie, 15-20 litrowe upusty. Rozwiązanie zostało szybko zaimplementowane na całej flocie 100 pojazdów, aby generować oszczędności w szerokiej skali. Dużą zaletą okazał się zespół wykrywający i weryfikujący niepokojące sytuacje. Dzięki temu, system okazał się w praktyce bezobsługowy dla klienta.

Żadne rozwiązanie nie jest w stanie zapewnić nam takiej kontroli

Nikolai Sejr Sørensen, Managing Director

„Wdrożenie rozwiązania w całej naszej flocie zaowocowało 100% kontrolą nad paliwem – tankowaniami, fakturami, kradzieżami i spalaniem. Żadne inne rozwiązanie nie jest w stanie zapewnić nam takiej kompleksowości w obszarze, który jest kluczowy dla każdej firmy transportowej. Warto podkreślić też świetny customer service i unikalną otwartość na rozwijanie usług pod nasze potrzeby.” – mówi Nikolai Sejr Sørensen, Managing Director

Efekty wdrożenia:

Znaczne uszczelnienie wszystkich aspektów obiegu paliwa w firmie:

tankowań, faktur, kradzieży i spalania.

Dedykowana obsługa AddSecure,

dbająca o operacje flotowe klienta

Potwierdzone i wiarygodne informacje o niepokojących sytuacjach

możliwość kierowania do akcji najbliżej zlokalizowanego pojazdu / maszyny

Prosta analiza floty za pomocą szerokiego zestawu raportów

Elastyczność w rozwijaniu usług skrojonych na potrzeby klienta