Home / Customer Cases / Ewals Cargo Care | „System frameLOGIC firmy AddSecure to brakujące ogniwo w kontroli paliwa”

Wdrożenie systemu do kontroli paliwa.

Ewals Cargo Care to jeden z największych przewoźników w Holandii oraz marka rozpoznawalna w całej transportowej Europie.

Klient: Ewals Cargo Care B.V.

  • Kraj: Holandia
  • Rozmiar floty: 400+ pojazdów
  • Branża: Transport międzynarodowy
  • Obszar działania: Europa
  • Korzysta z systemu frameLOGIC firmy AddSecure: od 2014 r.

 

Analiza przypadku

Ewals Cargo Care to jeden z największych przewoźników w Holandii oraz marka rozpoznawalna w całej transportowej Europie.

Kontrola zużycia paliwa w firmie opierała się na porównywaniu ilości zatankowanych litrów (dane z faktur) z informacjami z komputera pokładowego pojazdu, przeliczającego przebyte kilometry i spalanie. Wartości te nigdy nie pokrywały się w 100%, więc firma zdecydowała się na ustalenie progu tolerancji. Gdy był on znacznie przekraczany pojawiało się podejrzenie kradzieży. Nie bylo jednak szans aby udowodnić drobne kradzieże, poniżej 20 l., za które najczęściej odpowiadają kierowcy.

W skali całej floty, sumaryczne rozbieżności generowały znaczne straty. Po dokładnych 1,5-rocznych testach, okazało się, że sposobem na uszczelnienie obiegu paliwa jest wdrożenie systemu frameLOGIC firmy AddSecure. Pomiar poziomu paliwa z dokładnością do 1,5% objętości zbiornika w warunkach drogowych oraz weryfikacja dedykowanych analityków pozwoliła skutecznie wykrywać nawet 15 l. kradzieże i rozbieżności między fakturami a faktycznie zatankowanym paliwem.

System frameLOGIC firmy AddSecure to brakujące ogniwo w kontroli paliwa

Joep Everts, Operations Manager

„AddSecure to brakujące ogniwo w walce z kradzieżami paliwa. Do tej pory bazowaliśmy na informacjach z szyny CAN, jednak były to tylko szacunki. Teraz mamy dokładne, twarde dane i jesteśmy w stanie skutecznie wykrywać i zwalczać kradzieże paliwa. Korzyści które gwarantuje system sprawiają, że wdrożamy ten system pomimo korzystania z innych rozwiązań telematycznych. Cieszę się, że Ewals jako pierwsza z holenderskich firm wdrożył tak innowacyjne rozwiązanie. Szczerze polecam!” – mówi Joep Everts, Operations Manager

Efekty wdrożenia:

Uzyskanie faktycznej kontroli nad gospodarką paliwową klienta

Uszczelnienie obiegu paliwa

Potwierdzone informacje o kradzieżach i oszustwach

Odciążenie klienta dzięki analizie sytuacji przez dedykowany zespół AddSecure

Pozytywny wynik systemu w wymagających testach, w różnych warunkach