Home / Bezpieczeństwo krytycznych danych i komunikacji

Bezpieczeństwo krytycznych danych i komunikacji

Zapewnienie krytycznej łączności IoT i bezpieczeństwo danych — to wspólne cechy wszystkich elementów oferty AddSecure.

Bezpieczeństwo krytycznych danych i komunikacji — nasza definicja

Ochrona krytycznej komunikacji i danych to kluczowa wspólna cecha całej oferty AddSecure i ma zasadnicze znaczenie dla operacji krytycznych dla życia i działalności naszych klientów. Pomaga ratować życie, chronić mienie i kluczowe usługi publiczne oraz napędza działalność biznesową naszych klientów.

Komunikację krytyczną w połączonym świecie rozumiemy jako dwa lub więcej urządzeń przekazujących informacje o krytycznym znaczeniu dla funkcjonowania firmy, życia ludzi lub ważnych funkcji społecznych. Bezpieczna komunikacja o znaczeniu krytycznym oznacza dla nas, że połączenie między urządzeniami jest niezawodne, dostępne i nie można go przechwycić ani zakłócić.

Dane to informacje. Bezpieczeństwo danych oznacza dla nas, że informacje nie tylko są przekazywane z punktu A do punktu B bez przechwycenia lub ingerencji, ale także są wiarygodne, dostępne tylko dla uprawnionych stron oraz że są przechowywane i wykorzystywane w sposób etyczny w zakresie prywatności.

Aktywator wszystkich naszych rozwiązań łączności IoT

W AddSecure wykorzystujemy naszą wiedzę na temat IoT, projektując technologie bezpiecznej krytycznej łączności oparte na platformach łączności IoT i dedykowanym oprogramowaniu. Stosujemy tę technologię do tworzenia zróżnicowanych, kompleksowych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów z różnych branż. Technologia ta jest podstawą wszystkiego, co robimy i umożliwia rozwój wszystkich inteligentnych, bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań łączności IoT, które oferujemy.

Nasze bezpieczne rozwiązania IoT są dla Ciebie wartością dodaną. Stanowią odpowiedź na złożone potrzeby, umożliwiają szybkie reagowanie na zdarzenia oraz poprawę efektywności operacyjnej i produktywności. Mamy ponad 450 000 połączeń, które są przesyłane przez nasze platformy łączności IoT, zapewniając obsługę ponad 700 milionów zdarzeń dziennie.

Koncentrujemy się na klientach, dla których bezpieczna transmisja sygnałów lub bezpieczny transfer danych jest kluczem do pomyślnego i zyskownego działania. Na przykład sygnały z alarmów pożarowych lub antywłamaniowych, komunikaty z systemów zarządzania flotą oraz dane z monitoringu wizyjnego są przesyłane za pośrednictwem naszych platform łączności IoT, umożliwiając bezpieczny przekaz danych w celu świadczenia usług.

Jak to robimy

Łączymy niezawodne rozwiązania IoT z bezpiecznym sprzętem i oprogramowaniem, w których nie ma miejsca na kompromisy. To, wraz z naszym bogatym doświadczeniem, pozwala nam zapewnić ochronę krytycznej komunikacji i danych w całej naszej ofercie.

O technologii

Technologia Secure Critical Communications jest oparta na standardowym modelu architektury technicznej, zarządzającym zdarzeniami z podłączonego urządzenia, które przesyła dane przez bezpieczne połączenie do aplikacji, która z kolei dostarcza informacje lub powiadomienia do odbiorcy, takiego jak Centrum Odbiorcze Alarmów (ARC), które może zareagować na zdarzenie.

Tworzymy nasze inteligentne i niezawodne kompleksowe rozwiązania IoT, łącząc technologię i sprzęt od dostawców zewnętrznych w oparciu o wieloletnie partnerstwo, z naszymi własnymi rozwiązaniami programowymi. Kompleksowe rozwiązania składają się z trzech różnych komponentów: sprzętu (ze zintegrowanym oprogramowaniem), bezpiecznej komunikacji i zarządzania danymi oraz aplikacji. Sprzęt kupujemy od dostawców zewnętrznych lub budujemy własny, aby oferować zróżnicowane usługi.

Dzięki szeroko zakrojonej współpracy z dostawcami usług telekomunikacyjnych jesteśmy w stanie zapewnić ogólnoeuropejską łączność między podłączonymi urządzeniami i oprogramowaniem za pośrednictwem naszych bezpiecznych platform łączności IoT.

Zabezpieczenia łączności i zarządzania danymi

Dane lub sygnały z połączonych urządzeń są przesyłane przez bezpieczne połączenie bezprzewodowo lub przez linię stacjonarną (głównie Smart Alarms). Bezpieczna łączność bezprzewodowa jest realizowana za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnych, które oferujemy klientom wraz z naszymi rozwiązaniami. Zapewniamy bezproblemową ogólnoeuropejską łączność, ale w razie potrzeby możemy również zapewnić zasięg globalny.

Oprócz zapewnienia bezpiecznej łączności naszym klientom gwarantujemy, że dane przesyłane z urządzeń do odbiorcy są całkowicie bezpieczne. Nasze rozwiązania ochrony krytycznej komunikacji oferują kompleksowe bezpieczeństwo za pośrednictwem chmury prywatnej (VPN), kierowanej przez naszą infrastrukturę back-end i centra danych. Sygnały lub dane docierają do właściwego odbiorcy bez wycieku lub przechwycenia.

Dlaczego bezpieczna komunikacja IoT i bezpieczeństwo danych są tak ważne

Bezpieczne rozwiązania w zakresie łączności IoT są kluczowe dla podejmowanych przez Ciebie działań biznesowych. Dzięki nam ochronisz życie, mienie, ważne usługi publiczne oraz swoje działania biznesowe.

Internet rzeczy: E-słownik z ważnymi słowami i zwrotami

Pobierz słownik i zapoznaj się z najważniejszymi pojęciami w IoT.